Wyspa szczęsliwa

09.07.2012

Byłam na wyspie Felix Arba. Tam są szczęśliwe wakacje. Gdzie?

Dokładnie pomiędzy 44°41’  i 44°51’ szerokości północnej a 14°40’ i 14°53’ i długości wschodniej, czyli na wyspie Rab.

Od 10 lat wracam do Chorwacji. Ujmuje mnie przede wszystkim słowiańska gościnność. Prosta i serdeczna. Nie mająca nic wspólnego w wyuczonymi manierami. W tym roku podbiła moje serce troska o naszego psa i serwowanie mu wody z kostkami lodu. Był traktowany jak priorytetowy klient i to miało głęboki biznesowy sens!

Omnes viae Croatiam ducunt…Wszystkie drogi i autostrady oraz cała już dobrze rozwinięta i wciąż się ulepszająca infrastruktura  prowadzą do Chorwacji. Z łatwością trafiasz w miejsca, w które chcesz trafisz, a przy okazji zawsze czeka na ciebie bonus, np. wspaniały widok czy ribna plata ( talerz różności morskich).

Do tego to wino, oliwki i wygrzane w słońcu warzywa. Nigdzie tak proste jedzenie jak bakłażan z grilla i cevapici z ajar nie jawi się ucztą. Do tego czasza wina! Może być zwykłe Laguna Bjelo Wino za 20 kun i wieczór jest niezapomniany. W Chorwacji kupuje się chorwackie produkty. Nawet takie jak piwo Karlovačko, które między nami pisząc jest okropne. Ale restauracje z owocami morza są wyśmienite. Na lnianych obrusach serwuje się pyszności w przystępnej cenie.

Czym jest Chorwacja? Jedna z odpowiedzi może być taka:dobrze sprzedającym się produktem, który odpowiada na potrzeby klientów z uśmiechem i swobodą. I to się ceni!

Kilka zdjęć tutaj.