Pisanie na skrzyżowaniu

15.07.2016

Przy stoliku obok młody mężczyzna wyciąga notes. Wygląda jak na ten z kolekcji Peter Pauper Press. Kieszonkowy. 9 na 14 centymetrów. Energicznie coś zapisuje. Już wiem, że to praktykant. Praktykujący pisanie. Niewielu wie, że pisze. Może nikt, bo pisze do szuflady. Zapewne nie wyda książki, a jego blog nie osiągnie milionowych odsłon. Czy przestanie pisać? Czy wie mniej o pisaniu niż ci zwani „pisarzami”?

Ci piszący nieznani, którzy giną w tłumie są mi bliscy. Jak bracia i siostry. Nie po kądzieli czy po mieczu, ale po piórze.

>>>> I Forum praktykujących pisanie

 

Co tam gwiazdy!

Myślę, że czasami koncentrujemy się na kontakcie z najlepszymi. Tylko ich przed sobą widzimy. Chcemy osiągać takie cele jak oni. Mieć sukces jak Bonda, zasięg jak Kominek / Jason Hunt i rozbudowywać swój „kościół” jak Chodakowska.

Zapatrzenie w nich niekiedy powoduje, że jeszcze ciężej pracujemy, ale efekt jest taki, że zamiast bliżej coraz dalej… Wpatrzeni w te „gwiazdy” czasami zapominamy o sobie – o tym kim jesteśmy, jaki mamy potencjał i dlaczego piszemy.

Oczywiście, patrz na tych, których okrzyknięto najlepszymi, których śledzą tłumy, których wielbią czytelnicy, ale rozglądnij się też dookoła i dbaj o wewnętrzne światło swojej gwiazdy!

Wokół są ludzie. Tacy jak ty. W drodze. Piszą. Piszą, bo lubią, potrzebują, mają cel albo piękne marzenie. Dla nich, parafrazując słowa Paolo Coelho:

to możliwość pisania sprawia, że życie jest fascynujące.

 

Potykają się tak jak ty, a potem wiedzą coś więcej o sobie i o pisaniu. Z nimi możesz porozmawiać jak partner z partnerem, kolega z kolegą, siostra z siostrą. W tej radości pisania jesteśmy sobie bliscy i jesteśmy cenni dla siebie. Skąd to wszystko wiem? Bo jestem jedną z nich.

 

Dla siebie mogę zrobić wiele, a ty?

Przyznaję, że forum wymyśliłam dla siebie. Chciałam spędzić choć jeden intensywny dzień z różnymi ludźmi, których łączy pisanie postrzegane jako pierwsza potrzeba pomieszana z pragnieniem.

Im mniej w tym są niedoskonali, tym rozmowy ciekawsze, bo prawdziwe.

Ostatnie doświadczenia podpowiadają mi, że najciekawsze rzeczy dzieją się na skrzyżowaniu, w hałasie, w miejscu, gdzie przecinają się drogi, którymi chodzą ludzie. Jest ich wielu. Tak wielu, że trudno się czasami odnaleźć i usłyszeć. Dzisiaj na forach ginie się w tłumie, a ja chciałam, abyśmy się odnaleźli.

A jeżeli myślisz, że pisanie jest tylko dla wybranych, przeczytaj o tym!

 

Jeżeli nie istnieje forum, jakiego pragniesz to po prostu je stwórz!

Zatem zaznaczyłam punkt na mapie. Napisałam, że tego dnia spotykamy się (wydarzenie na FB). Będzie nas dość, aby usłyszeć różne głosy i różne wskazówki.

I będzie nas tak niewielu, abyśmy siebie dobrze widzieli i słyszeli. Wierzę, że ruch na tym skrzyżowaniu ogarnę. Nie uśmiechaj się tak proszę, i pozwól mi w to wierzyć:)

Tu skrzyżują się nasze słowa i myśli. Tu będziemy u siebie. Porozmawiamy o pisaniu. Szczerze. Jedni z nas będą mówić głośniej. Poznasz ich. Są tacy jak ty. Praktykują pisanie. Są dość silni, odważni i serdeczni, aby z nami się podzielić, aby porozmawiać o tym co wiedzą i czego nie wiedzą. Są z nami:

 

Marzena Dembicka. Pisze. Studiowała dziennikarstwo. Przez ponad 15 lat łączyła praktykę trenerską z managerską. http://marzenadembicka.pl/

Paweł Muzyczyszyn. Trener i coach prowadzący firmę doradczo-szkoleniową GROW, która wspiera inne firmy w obszarach szkoleń, coachingu i doradztwa HR. http://pawel-muzyczyszyn.blogspot.com/

Ania Sadurska. Nie wyobrażam sobie bez niej spotkań z kreatywnym pisaniem. Zatem nie może zabraknąć słów kilka właśnie o takim pisaniu.

Iza Bielicka. „Z pasji poszukująca prawdy o sobie i świecie.” Dba o Wirtuozów życia. Muzyk z 20 -letnim doświadczeniem pedagogicznym, scrum master, coach. http://izabelabielicka.pl/

Anna Urbańska. Jedyny w Polsce Master Trenerem Structogramu, neurocoachem i ma za sobą 2 wydanie książki, a trzecią właśnie pisze. www.annaurbanska.pl

Joanna Franciszkowska. Dzieli się książkami jak chlebem powszednim. http://slowczas.pl/

Marzena Cholerzyńska. Mówi o sobie, że szlifuje diamenty. http://www.marzenacholerzynska.pl/

Martyna Zajkowska. Jest lekarzem dentystą, który uwielbia „uśmiechać” pacjentów. http://lekarze.bridgehead.pl/

 

Tagi:, ,