Od czego zacząć pisanie książki związanej z biznesem?

15.05.2015

Już wiesz, że warto napisać książkę. Jako specjalista już jesteś gotowy. Przekonany. I na tym koniec. Utkwiłeś w martwym punkcie. Dlaczego?

Dlaczego nie napiszesz książki?

Zapewne myślisz, co napiszesz, ile książka będzie miała stron, jakie są koszty wydania. A w ogóle to kiedy ją napiszesz?! Stop! I właśnie dlatego nie napiszesz tej książki. Dlaczego?

Myślisz o kolejnych krokach, które wydają się takie trudne i takie wymagające, a lekceważysz pierwszy najważniejszy krok, a przecież wiesz, że nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku jak naucza chiński filozof Laozi.

 

Co ma wspólnego pisanie książki z podróżą?

Kiedy wybierasz się w wymarzoną podróż, to wiesz dlaczego tam chcesz pojechać. Starasz się przygotować jak najlepiej. Dzielisz się swoimi planami o podróży z najbliższymi. Jeszcze nie masz biletu, nie masz spakowanej walizki i jest wiele niewiadomych, ale wiesz, dokąd pojedziesz. I tak samo jest z książką – jeszcze nie wiesz dokładnie kiedy i jak ją napiszesz, ale masz na nią pomysł – na książkę swoim marzeń.

 

Co to znaczy, że masz pomysł na książkę?

Jeżeli potrafisz odpowiedzieć na poniższe pytania, to masz pomysł. Jesteś gotowy!

  1. O czym będzie Twoja książka?
  2. Po co chcesz ją napisać?
  3. Co da Twoja książka innym ludziom?

 

Jak zamienić pomysł w cel?

Teraz opowiedz o swoim pomyśle innym. Zacznij od zaufanego sparing partnerowi. Jakie jest ich pierwsze wrażenie? Jakie dopytania? Teraz już wiesz, że weryfikacja przeszła pomyślnie. Możesz przygotowywać się do podróży. I gdziekolwiek podążasz, którąkolwiek stronę piszesz, bądź wierny swojemu pomysłowi – idei swojej książki, która właśnie zacząłeś pisać.

Tagi:, ,