Moja Itaka

24.01.2010

Życie staje się naprawdę cudowne, kiedy wiemy, czym je wypełnić, kiedy czujemy w sobie radość i energię. Nasze istnienie zyskuje głęboki sens w chwili, gdy odkrywamy, jaką konkretną misję mamy do wypełnienia.

Tu i teraz.

Jestem osobą szczęśliwą, bo moją drogę znalazłam.

W życiu osobistym i zawodowym każdy z nas próbuje uchwycić przyczółki, które pozwolą na zdobycie wymarzonych szczytów. Gdy nam się uda, nabieramy pewności siebie i optymizmu.

Każde, choćby jeszcze skromne powodzenie, czyni nas silniejszymi i otwiera przed nami nowe możliwości. BRIDGEHEAD powstał, aby zdobywać przyczółki w biznesie i jako przewodnik towarzyszyć swoim klientom w drodze do sukcesu. Budując mosty między ludźmi realizujemy cele klientów, które stają się naszymi, wprowadzając w życie śmiałe plany działamy dla dobra swego i innych.

BRIDGEHEAD powstał z wiary we mnie przyjaciół, znajomych,  współpracowników i z mojej niezachwianej wiary w ludzi. Dlatego filarami BRIDGEHEAD’u są trzy wartości: szacunek dla siebie i innych, uczciwość i pełne zaangażowanie.

Zdobyłam swój przyczółek.

Pełna energii, zaopatrzona w mapę wiedzy i doświadczenia wyruszam w podróż. Moim marzeniem jest zbudowanie mnóstwa mostów pomiędzy ludźmi i ich firmami, mostów, które wniosą nową, lepszą jakość w życie jak największej liczby osób. Niech każdy z nas odważy się na szczęście i rozpocznie podróż do swojej Itaki:

Kiedy się wybierzesz w podróż do Itaki
życz sobie, żeby długa była,
pełna przygód, pełna doświadczeń.
Lajstrygów, Cyklopów, gniewnego Posejdona
nie obawiaj się. Nic takiego
na swojej drodze nie spotkasz, jeżeli
twoje myśli są wysokie i jeżli tylko wyborne
emocje dotykają twojego ducha i ciała.
Na Lajstrygonów, na Cyklpopów,
na gniew Posejdona nigdy się nie natkniesz,
jeżeli ich nie niesiesz wewnątrz, w swojej duszy,
jeżeli twa dusza nie postawi ich przed sobą.

(fragment wiersza „Itaka” z zebioru „Wiersze i proza” Konstandinos’a Kawafis’a. Przełożył Zygmunt Kubiak.Świat Książki. Warszawa 2001).

Tagi:, ,