Jak się doskonalić i zostać mistrzem w swojej dziedzinie

06.09.2015

Jesteś już dobry w niektórych rzeczach. Nawet bardzo dobry. Tym bardziej chcesz się doskonalić, ale nie jesteś pewien jak. Kiedy jesteś na początku, to jest łatwiej. Kiedy jesteś na czele peletonu, jest więcej wyzwań i brak oferty szkoleniowej.

Rozwijam się i doskonalę praktykując każdego dnia biznes. Uczę się sama. W książkach tak dużo napisano. Jednak szukam też innych form rozwoju, które są dla zaawansowanych. Moją dziedziną jest PR i oferta dla specjalistów PR z najwyższej półki nie istnieje. Trzeba radzić sobie samemu i szukać rozwiązań poza Polską.

 

Dzielę się 3 podpowiedziami, jak się do tego zabrać.

 

Wiedz czego szukasz!

W materiałach szkoleniowych Kamila Rowińskiej znalazłam bardzo dobre pytanie:

jakie potrzebne są kompetencje w moim zawodzie, aby osiągnąć poziom mistrzowski?

Specjaliści stają się specjalistami, bo nieustannie się doskonalą. Oferta szkoleniowa jest bardzo szeroka i kusi. Można się rozwijać, rozwijać… i nie zbliżać się nawet o krok do poziomu mistrzowskiego.

Co to są te kompetencje? To przede wszystkim określona wiedza i poszerzanie jej oraz doskonalenie wybranych umiejętności. Masz odpowiedź na pytanie: jakie potrzebne są kompetencje w moim zawodzie, aby osiągnąć poziom mistrzowski?, wiesz w którym kierunku iść.

 

Poznaj swoje specjalizacje!

Alex Barszczewski zaproponował sposób na weryfikację stanu rzeczy i zakreślenie obszaru rozwoju: wprowadza pojecie litery T. Jej główny filar określa to, w czym jesteś bardzo dobrym. Ramiona litery T symbolizują „pojecie o szerokim zakresie wiedzy i orientację w świecie wokół nas.” Posłuchaj Alexa i narysuj swoją literę T. Moja wygląda tak:

Rozwój osobisty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z lepszymi od siebie!

Na London School of PR spotkałam specjalistów. Najbardziej utkwił mi w pamięci Mariusz Pleban . To co mówił o PR i jak mówił było zgodne z tym, co myślałam o PR.

Dlatego napisałam do niego z zapytaniem, gdzie szukać miejsc, w których mogę się doskonalić w zakresie PR. I dostałam podpowiedzi. Już skorzystałam!

Poszukaj lepszych w swojej branży – ucz się od nich. Rozmawiaj. Pytaj.

 

www.myrkotyum.com

Tagi:, ,