Dlaczego strona Bridgehead PR na Facebook przestaje istnieć

31.07.2015

Facebook jest narzędziem elastycznym. Biznes jest zwierzęciem dynamicznym. Zmiany są nieuniknione. Dlaczego warto przemyśleć jeszcze raz swoją obecność na Facebooku.

Strona Bridgehead PR na Facebooku powstała w 2011 roku przede wszystkim dlatego, aby miała praktyczną wiedzę o FB. Ta wiedza jest niezbędna jeżeli prowadzi się działania z zakresu PR. Jest rok 2015 i fanpage Bridgehead PR zostanie usunięty, a zastąpi go inna strona – strona osoby publicznej.

Dzielę się z Wami moim doświadczeniem, ponieważ wierzę, że zainspiruje do przemyśleń. A może zmian.

  1. Zastanów się, jaką twarz ma Twoja firma? Co się zmieniło?

Czasy się jednak zmieniają, a właściwie my się zmieniamy (za Cycero). I ważnym jest zachowanie łączności między tym co teraz a tym jacy jesteśmy (teraz). Dzisiaj moja strategia wygląda inaczej niż w 2011. Dodatkowo współpracuję ze specjalistami Facebooka. Mogę polegać na ich wiedzy.

 

  1. Pomyśl o strategii personal branding i swoim wizerunku w mediach społecznościowych. Jak wyglądasz Ty? Jak Twoja firma?

 

Pomimo że współpracuję z kilkoma osobami jestem twarzą firmy – Bridgehead PR to ja. Dlatego profil firmowy FB Bridgehead PR przestał mi odpowiadać. Profil osoby publicznej na Facebbooku zapewnia mi autentyzm. Łatwiej mi komunikować jak Justyna Niebieszczańska niż Bridgehead PR, m.in. o inicjatywach i projektach jak coffee PR czy kreatywne pisanie, których jestem autorką.

  1. Wypisz plusy posiadania fanpaga założonego na swoje nazwisko.

Doszłam do momentu, w którym tylko posiadanie na FB swojej strony jako osoby publicznej ma dla mnie sens – długoterminowy sens. Dlaczego?

  • pozwala mi skuteczniej zarządzać informacją o moich projektach pro publico bono, jak coffee PR, kreatywne pisanie, Lecz człowieka,
  • pozwala mi edukować o Public Relations tych, którzy są zainteresowani tematem,
  • pozwala dotrzeć do nowych ludzi poprzez narzędzia, które oferuje Facebook, jak reklama czy wydarzenie.
Tagi:, , ,