Szukaj
Close this search box.

Czy warto wybierać rusztowania używane?

Trudno jest wyobrazić sobie wykonywanie jakichkolwiek prac remontowo-budowlanych na wysokości bez rusztowania. Konstrukcje te są szeroko wykorzystywane nie tylko w branży budowlanej, ale również w wielu innych sektorach, w których pracownicy wykonują pewne czynności na większych wysokościach. Żeby jednak stosowanie tych elementów było bezpieczne, a jednocześnie, aby ich zakup nie był mocno odczuwalny dla budżetu inwestycji lub inwestora, wiele osób stawia na rusztowania używane. Czy warto wybierać takie konstrukcje i na co zwrócić uwagę kupując rusztowania używane? Podpowiadamy.

Dlaczego warto wybierać rusztowania używane?

Inwestorzy, którzy potrzebują rusztowań do wykonywania różnego rodzaju czynności, często zastanawiają się nad tym, czy lepiej postawić na nowe, czy używane konstrukcje. Kupując elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo pracowników, pamiętajmy aby stawiać na produkty najwyższej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty. Nie zawsze jednak musimy stawiać na nowe konstrukcje, ponieważ rusztowania używane zakupione od rzetelnej firmy zachowują swoje walory bezpieczeństwa i są sprawdzane przez specjalistów zanim trafią do klienta.

Zakup rusztowań używanych wiąże się z niższym wydatkiem niż kupno nowych konstrukcji i może stanowić doskonałą alternatywę dla wynajmu takich elementów. Używane rusztowania najczęściej kupują firmy remontowo-budowlane, które często wykorzystują takie konstrukcje, w związku z czym, ich wynajem również przewyższyłby koszt zakupu modeli używanych.

Czy rusztowania używane są bezpieczne?

Wielu inwestorów, którzy rozważają zakup używanych rusztowań, zastanawia się, czy takie konstrukcje będą bezpieczne i trwałe skoro już przez pewien czas były użytkowane. Pamiętajmy, że kupując rusztowania używane od sprawdzonych i rzetelnych dystrybutorów dostępne na przykład na: https://szalbud.pl/ mamy pewność, że zostały one wcześniej sprawdzone, dzięki czemu spełniają wymogi bezpieczeństwa i posiadają odpowiednie certyfikaty. Zawsze jednak warto samodzielnie również sprawdzić jakość i stan techniczny poszczególnych elementów, aby mieć pewność, że konstrukcje takie są zdatne do użytkowania.

Zobacz także: https://nwg.pl/co-warto-wiedziec-o-szalunkach-sciennych/

Czym kierować się przy wyborze rusztowań używanych?

Wybierając używane rusztowania, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, z jakiego materiału są one wykonane. Obecnie na rynku dostępne są różne modele. Największą popularnością cieszą się jednak te z aluminium oraz stali. Te pierwsze wyróżniają się lekkością, dzięki czemu często wykorzystywane są wewnątrz budynków. Wersje stalowe, jeżeli są ocynkowane, wyróżniają się dobrą odpornością na czynniki atmosferyczne.

Rusztowanie używane musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby były one trwałe i odporne na uszkodzenia, a jednocześnie gwarantowały odpowiedni udźwig i nośność. Warto sprawdzić również, czy wybrany przez nas model jest łatwy w montażu i demontażu, a także na jego stabilność i możliwość regulacji wysokości. Pamiętajmy również, że taki system powinien być wyposażony w szereg zabezpieczeń takich jak poręcze czy platformy antypoślizgowe.

Zobacz również