Blog Wybór vs. rezygnacja

10.05.2012

Patrzymy na ładne zdjęcie. Wzrok podąża się od gry świateł na szczytach gór do kobiety spacerującej wzdłuż plaży. Wędki na brzegu. Dwaj mężczyźni rozmawiają, a ślady na piasku prowadzą do morza… Czy ktoś nie chce opowiedzieć za dużo?

Może fotograf nie wiedział, którą wybrać opowieść. Może nie potrafił podjąć decyzji. Niezdecydowany opowiedział wszystko. Teraz nie wiadomo, co jest najważniejsze. Przekaz jest rozproszony.

Korzystajmy z największego przywileju człowieka – wyboru. Decydujemy, co jest najważniejsze. Miejmy odwagę sfotografować swój drogowskaz w życiu i biznesie. Celebrujmy wybór!

Człowiek jak świadomy fotograf powinien czerpać radość z dokonywania wyborów. Sztuka wyboru priorytetów nie tylko wpływa na jakość naszego dnia i codziennego życia, ale ma wpływ na wszystko: od relacji międzyludzkich po sukces w biznesie. Jeżeli firma opowiada zbyt wiele historii, zbyt wiele różnych prowadzi projektów to oznacza brak priorytetów, nadchodzący kryzys lub przynajmniej mniejszą szansę powodzenia.

Co wybierasz? Nie ma złych wyborów, więc śmiało. To co jest złe to brak konsekwencji i determinacji po ich dokonaniu. Plus pielęgnowanie w sobie myśli, że z czegoś zrezygnowaliśmy.

Nie pytajmy i nie myślmy o tym, z czego rezygnować. Nikt z niczego nie lubi rezygnować. Myślenie o tym z czego zrezygnowaliśmy odbiera energię i poczucie komfortu.

Zamiast rezygnować wybieraj!