Blog? Jeżeli masz wątpliwości czy zacząć, przeprowadź eksperyment

27.10.2015

Masz wątpliwości, czy blog jest dla ciebie i czy to dobre narzędzie. Są sposoby na sprawdzenie i uzyskanie odpowiedzi. Zanim zaczniesz na serio pracować nad blogiem, wydawać pieniądze i inwestować czas, sprawdź czy blog jest dla ciebie.

 

Blog – korzyści bezpiecznego eksperymentowania

Poniżej 3 propozycje jak przeprowadzić eksperyment i tym samym znaleźć odpowiedź na pytanie o blog jako narzędzie. Jakie korzyści dają propozycje:

  • nie wymagają budżetu (są za darmo),
  • nie wymagają wiedzy i zaangażowania (bardzo proste w obsłudze),
  • dają możliwość feedbacku od czytelników,
  • nie zobowiązują nas do regularnego pisania czy kontynuowania (możemy zacząć kiedy chcemy i przestać pisać bez konsekwencji).

 

1 sposób – jeżeli jesteś na Facebook, tam jest pierwszy wpis

Jeżeli jesteś na Facebooku, wykorzystaj opcję Notatki. Opcja ta jest powiązana z profilem prywatnym, więc możesz ja ograniczyć do określonych odbiorcow. Napisz notatkę, kilka notatek, a dowiesz się jak odnajdujesz się w pracy z tym narzędziem. Treść notatki jest dostępna po zalogowaniu an FB.

Jeżeli jesteś zalogowany na FB, zobacz jak wygląda notatka: https://www.facebook.com/notes/justyna-niebieszczanska/czego-oczekujesz-na-prezentacjach/945851302151361?pnref=lhc

 

2 sposób- LinkedIN i mierzysz Pulse swojego bloga

Jeżeli myślisz o pisaniu powiązanym z biznesem – z twoją firmą, z tobą jako ekspertem, wybierz do eksperymentu Pulse na LinkedIn. Każdy kto ma profil na LinkedIn może za darmo skorzystać i prowadzić darmowy blog na LinkedIN. Wystarczy kliknięcie, a piszesz, dodajesz zdjęcia, publikujesz. Wpis na LinkedIn możesz udostępniać via Facebook, Twitter.

Zobacz jak wygląda taki wpis na LinkedIN- https://www.linkedin.com/pulse/natural-selection-business-groupees-justyna-niebieszczanska?trk=prof-post

 

3 sposób – Be blogger od razu!

Jeżeli chcesz doświadczyć blogowania od razu, to wykorzystaj blogger.com i załóż swój pierwszy blog. Wystarczy mieć skrzynkę adresową gmail i wszystko jest gotowe. Tu masz więcej możliwości, np. dodanie informacji o sobie, planowanie wpisów. Co najważniejsze masz prawdziwy blog. Możesz go traktować jako wersję beta przed uruchomieniem bloga na swojej domenie. Możesz go prowadzić nie ujawniając pełnej tożsamości i informacji o sobie. Spróbuj, to nic nie kosztuje:

https://www.blogger.com

Tagi:, ,