Biznes i neuro PR, czyli dokąd prowadzi łączenie punktów (personal case study)

08.07.2015

Zawsze wierzyłam, jak Hipokrates, że wszystko jest w mózgu. Dzięki niemu odczuwamy przyjemność. W nim są zaszyfrowane nasze możliwości. I mózg służy do komunikacji.

Stosuj zasadę Alexa

Jest taka zasada, która wpływa na nasze życie – kształtuje je. Najprecyzyjniej wyjaśnia ją Alex Barszczewski, ponieważ stosuje ją od lat – poznawaj różnych ludzi i przyjmuj ich z otwartymi ramionami będąc wiernym zasadom. Poznaj zasady Alexa.

 

Nie poznajemy ludzi przez przypadek. Spotykamy ich z jakiegoś powodu. Warto odkryć ten powód, bo dzięki temu się rozwijamy, wychodzimy poza strefę komfortu  (którą znamy jak własną kieszeń!) i zyskujemy nowe możliwości. Inicjujmy takie spotkania sami. Alexa poznałam po prostu pisząc do niego maila kilka lat temu. A coffee PR uprawiam, bo daje mi możliwość poznania zupełnie nowych i różnych ludzi.

 

Łączenie kropek

Zawsze mózg mnie interesował. W rodzinie mam osobę zajmującą się mózgiem i badaniem fal mózgowych (w tym FMRAi), co dało mi dodatkowa szansę zetknięcia się z ciekawą wiedzą.   Na szkoleniu w 2014 pierwszy raz publicznie narysowałam mózg. W 2015 na własnej skórze poznałam Structogram – narzędzie wykorzystujące wiedzę o mózgu i naszych biostrukturach do życia i do prowadzenia biznesu. W tym roku rozpoczynają się studia podyplomowe MBA Neuroekonomia w biznesie (pierwsze w Polsce!) na których prowadzę zajęcia z neuro Public Relations.

Pamiętacie takie książeczki – malowanki dla dzieci, dzięki którym łącząc numerowane punkty powstawał obraz? W życiu jest podobnie: jeżeli mamy jakiś obraz siebie to stwórzmy kolejne punkty, a potem je tylko łączmy. I pamiętajmy, że tymi punktami są przede wszystkim ludzie, którzy sprawiają, że idziemy do przodu.

 

Ziemia jest okrągła i …

Na szczęście, ziemia jest okrągła i czasami ludzie do nas wracają, a wtedy miejmy odwagę porozmawiać. Mamy kilka szans w życiu na rozmowę z drugim człowiekiem. A co ważniejsze sami możemy sobie wytworzyć te szanse. Relacje międzyludzkie są kluczowe. Kluczem do nich jest rozmowa. Klucz posiadasz. Może więcej niż jeden. Wykorzystaj go i otwieraj drzwi – rozpoczynaj rozmowy, które pozwolą iść tam dokąd chcesz.

Fot. DR © 2012 Concert Live Publishing.

Tagi:, , ,